Дистанційне навчання
Є чимало маленьких секретів, що значно спрощують догляд за волоссям в домашніх умовах. До прикладу, чим швидше жирніє волосся, тим прохолоднішою водою слід його мити, на кінчики волосся взагалі на слід наносити шампунь, для них вистачить піни, що стікатиме при полосканні, а маску навпаки слід в першу чергу наносити на сухі кінчики. Про це та інше, ви дізнаєтеся ознайомившись з інформацією нижче⬇️
ЦЕ ЦІКАВО!
Волосся кожної людини індивідуальне. Зверни увагу, наприклад, на колірні відтінки: від білосніжно-білого до густого чорного, різні структури волосся: від гладенького до кучерявого і від тонкого до густого.
Існують тисячі різних комбінацій. У людини від 85 ООО до 140 ООО волосків, залежно від структури і кольору волосся. Вважається природним, що близько 50-100 з них випадають щодня. Блондини, зазвичай, мають набагато більше волосся, ніж, наприклад, чорняві (у середньому близько 140 ООО волосин у блондинів і 100 000 - у брюнетів ). Однак світле волосся зазвичай тонше і ніжніше.
Тривалість життя волосся - від 2 до 5 років. Воно росте, потім ріст припиняється, волосся ще залишається на голові кілька місяців і - випадає, звільняючи місце для нового.
Для того щоб правильно підібрати засоби та вітаміни для волосся, слід добре розуміти з чим ви маєте справу. Перше, що необхідно знати – тип вашого волосся, яких є декілька.
Типи волосся:
- нормальне;
- сухе – не відбиває світло, виглядає тьмяним та посіченим;
- жирне – має тьмяний відтінок і дуже швидко після миття починає злипатись та виглядати брудним;
- змішане – зазвичай притаманне для довгого волосся, що швидко жирніє при коренях, але має сухі кінці.
Розпочнемо з миття голови
Якщо мова іде про частоту, то тут усе дуже індивідуально, це може бути як щоденне миття, так і раз на 7-8 днів, що є абсолютно нормальним. Запам’ятайте, що немає стандартів та вимог – мийте голову так часто, як цього потребує ваше волосся. При цьому для щоденного миття слід використовувати більш м’які засоби.
Зверніть увагу на температуру води! Власницям жодного типу волосся не слід мити голову у надто гарячій чи холодній воді. Оптимальна температура 35-42С. Хоча жирне волосся слід ополіскувати максимально охолодженою водою. Ще один важливий момент – ніколи не наносьте шампунь на сухе волосся. Важливо добре промити корені та шкіру голови, на кінці взагалі не потрібно наносити шампунь, для них вистачить піни, що буде стікати при ополіскуванні.
Для того, щоб волосся залишалось чистим максимально довго слід помити його шампунем двічі. Тільки після цього наносити кондиціонери чи маски для волосся. Адже лікувальна дія шампуню буде відчутна лише після другого миття, коли ви очистили шкіру голови від різного роду забруднень.
❗ЗАВДАННЯ:
- Мої правила миття волосся ( підберіть користуючися матеріалами підручника та матеріалами уроку, правила миття саме для вашого типу волосся, красиво оформіть в зошиті чи у електроному вигляді);
- Мій тип волосся та засоби догляду за ним ( зберіть всі наявні засоби догляду за волоссям, які ви використовуєте та опишіть їх. Красиво оформіть в зошиті чи у електроному вигляді)
- Визнач яке його призначення та з якого матеріалу він виготовлений.
- Поміркуй які додаткові пристрої ти використовуеш під час догляду за своїм волоссям.
"Охайне житло". Читаємо, виконуємо і навчаємось.
Приємно, коли в кімнаті чисто і затишно. Але для того, щоб тримати житло в чистоті, потрібно чимало праці та часу. Важливо, що поради, наведені за посиланням , допомогли вам раціонально використати свій час, краще організувати прибирання в квартирі.
- Яке значення в житті людини має гігієна житла?
- Добери інструменти, пристосування та обладнання для прибирання приміщення.
Щоб дати відповідь, прочитайте: Гігієна житла
Додаткове завдання:
Яєчня |
Тема: Методи художнього проєктування
https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=3016118
Насамперед!!!
Перегляньте інструктаж з безпеки життєдіяльності під час роботи з матеріалами та інструментами :
https://tvorchaolenastebco.blogspot.com/p/blog-page_11.html
Перегляньте презентацію «Папероплетіння» та виконайте завдання.
Підберіть моделі – аналоги підвісок виготовлених hend made з паперової лози та замалюйте їх до зошита.
Намалювати в зошиті ескіз підвіски з паперової лози який хочете виготовити.
Практична частина уроку📩
Вам потрібно переглянути відео https://youtu.be/r9xGg_tcc7A
та спробувати виготовити 4шт. паперової лози.
Відправляйте в особисті повідомлення у Viber
Яєчня |
Доброго дня, 4 уроки будуть присвячені розділу КУЛІНАРІЯ на яких розглянемо блюдам з яєць.
Вам необхідно ознайомитись із навчальним матеріалом та виконати практичну роботу. Поїхали! Тема1: Технологія приготування страв із яєць ТЕКС ВИДІЛЕНИЙ ЖОВТИМ ФОНОМ ЗАПИШІТЬ ДО ЗОШИТА
Яйця – страви приготовані самою природою, що володіють ніжним, приємним смаком. У харчуванні сучасної людини вони займають особливе місце. Яйця і яєчні продукти широко використовуються в кулінарії. У кухні народів світу можна знайти близько трьох тисяч рецептур страв з них: пашот (зварене «в мішечок» – без шкаралупи); моллет (без шкаралупи в желе); фондю (кремоподібна страва); яєчня уевос (готується на коржику); Брюі (яєчна кашка) та ін. За смаковими якостями яйця добре поєднуються з багатьма продуктами – молочними, овочевими, рибними, м’ясними. Тому їх використовують для приготування не тільки самостійних страв, але і холодних закусок, супів, других, солодких страв. Також їх застосовують для приготування приправ, соусів, виробів з тіста і прикраси страв. Різні властивості яєчного білка використовують як речовину: сполучну (в тісті, запіканці, оладках, фарші); освітляючу (в бульйонах, желе, холодці, зефірі); піноутворюючу (в кремі, тістечок «безе», пастилі). Яєчний жовток застосовують для приготування деяких кондитерських борошняних виробів і дієтичних страв. Він сприяє поліпшенню смаку, збільшення їх поживної цінності і калорійності. З яєць готують понад 1000 страв. За способом теплової обробки страви з яєць поділяють на варені, смажені і запечені. Відварені – найпростіші, але вже готові страви з яєць. Яйця варять у шкаралупі, без шкарлупи, на пару, готують яєчну кашку. Увага! При варінні в шкаралупі яйця найкраще опускати в холодну підсолену воду. Відлік часу треба вести з моменту закипання води.
Правила варіння яєць Для варіння яєць використовують яйцеварки, наплитні казани, каструлі, сотейники, казани із спеціальними сітчастими втулками, за допомогою яких яйця зручно занурювати і виймати з води. Якщо сітчастих втулок немає, застосовують шумівки. Яйця варять у шкаралупі і без неї. Для варіння у шкаралупі беруть 3 л води і 40-50 г солі на 10 шт. яєць. Сіль додають для того, щоб запобігти витіканню яйця при наявності тріщин на шкаралупі. Підсолену воду доводять до кипіння, а потім занурюють у неї підготовлені яйця.
Залежно від кулінарного використання і тривалості варіння дістають варені яйця різної консистенції – рідкі, "в мішечок", круті.
Зварені яйця споліскують холодною водою, щоб їх легше було обчищати. Яйця рідкі. Підготовлені яйця занурюють у киплячу підсолену воду і варять 2,5-3 хв. з моменту закипання води. Готові яйця виймають шумівкою або разом із сітчастою втулкою і промивають холодною водою. Яйце, зварене рідко, містить напіврідкий білок і рідкий жовток, тому обчистити його неможливо, оскільки воно не зберігає форми. Подають яйця гарячими на сніданок (1-3 шт. на порцію). Одне яйце кладуть гострим кінцем донизу на спеціальну підставку (пашотницю), яку ставлять на закусочну тарілку, решта – на тарілку. Окремо подають масло і хліб.
Яйця, зварені "в мішечок". Підготовлені яйця варять так само, як і рідкі, але протягом 4,5-5 хв. потім промивають холодною водою. Подають у шкаралупі або обережно обчищають її, попередньо зануривши яйце у холодну воду. В яйцях, зварених "в мішечок", білок повинен мати консистенцію ніжних драглів і напіврідкий жовток. Обчищене від шкаралупи яйце зберігає форму, але трохи деформується під дією власної ваги. Їх також подають необчищеними у пашотницях. Обчищають яйця для прозорого бульйону, шпинату з яйцем і грінками, яєць на грінках під соусом. Яйця у шкаралупі, зварені рідко і "в мішечок", подають тільки гарячими.
Яйця, зварені круто. Попередньо підготовлені яйця варять 8-10 хв. у киплячій підсоленій воді. В яйцях, зварених круто, білок і жовток повністю загусають. Не слід довго варити їх (більше 10 хв.), оскільки вони стають твердими і погано засвоюються організмом. Зварені яйця швидко занурюють у холодну воду, щоб легше було обчищати шкаралупу і перешкодити сполученню сірководню із залізом (щоб жовток не потемнів).
Яйця, зварені круто, використовують для приготування холодних закусок, соусів, начинок. Для варіння яєць без шкаралупи у воду додають оцет, сіль (50 г оцту і 10 г солі на 1 л води), доводять до кипіння, розмішують воду, щоб посередині утворилася воронка, в яку випускають яйця без шкаралупи. Варять їх при слабкому кипінні 3-3,5 хв., потім виймають шумівкою і ножем вирівнюють білкові торочки, що розплилися по краях. Відходи при цьому становлять 7 % від маси вареного яйця. Форма яйця, звареного без шкаралупи, приплюснута, білок густий, з нерівною поверхнею, жовток напіврідкий, повинен бути всередині білка. Яйця, зварені без шкаралупи, використовують холодними і гарячими. Подають на грінках з пшеничного хліба під соусом або з гарячими м'ясними стравами.
Варене яйце легко відрізнити від сирого: при прокручуванні варене яйце обертається, сире – ні. Невеличка підказка з результатами варіння яєць можна подивитись на цьому відео:
Вимоги безпеки перед приготуванням їжіЗаписати до зошита 1. Надягти спецодяг, застебнути на всі ґудзики, волосся прибрати. 2. Звільнити робоче місце від сторонніх предметів. 3. Перевірити справність електроприладів. 4. Вимити руки з милом. 5. Інструменти розташовувати на столі так, щоб запобігти їх падіння. 6. Не захаращувати проходи між столами сторонніми предметами.
Вимоги безпеки під час приготування їжі
1. При ручній обробці продуктів ножем необхідно застосовувати наступні правила:- при роботі з ножем тримати ніж лезом від себе;
- при нарізанні пальці тримати на відстані від леза ножа;
- передавати ніж один одному тільки ручкою від себе;
- консервні банки відкривати спеціальним ключем;
- дотримуватися обережності при роботі з ручними тертками;
- нарізку харчових продуктів виконувати на обробній дошці.
Вимоги безпеки при роботі з електроприладами · перед включенням електроприладів перевірити справність шнура;- вмикати та вимикати електроприлади необхідно, тримаючи за вилку сухими руками.
Вимоги безпеки під час роботи з гарячою рідиною та гарячим посудом- не доливати каструлю рідиною на 4-5 см до верху;
- при закіпанні рідини зменшити вогонь;
- відкривати кришку, піднімаючи від себе;
- засипати продукти в киплячу рідину обережно.
- при смаженні обережно класти продукти на розігрітий жир і стежити, щоб не потрапили краплі води;
- користуватися спеціальними лопатками.
- гарячий посуд брати прихватками.
Вимоги безпеки після закінчення приготування їжі 1. Вимкнути електроприлади. 2. Вимити та прибрати робочі інструменти у відведене для них місце. 3. Привести в порядок робочу поверхню.
Контрольні питання Оберіть правильну відповідь 1. Як називається яйце зварене «в мішечок» – без шкаралупи? А – пашот Б – моллет В – фондю 2. В яку воду слід опускати яйця при варінні? А – холодну Б – холодну підсолену В – після закіпання 3. Які яйця, використовують для приготування холодних закусок, соусів, начинок? А – в мішечок Б – зварені круто В – рідкі
Практична робота. Варіння яєць Послідовність виконання роботи: 1. Вибрати два способи (консистенції) варіння яєць. 2. Дібрати необхідний посуд. 3. Зварити яйця в двох різних консистенціях. 4. Подати на стіл. 5. Виконувати роботу із дотриманням правил безпечної праці!
Порядок виконання роботи: 1) виконайте завдання; 2) сфотографуйте процес його виконання і готовий результат; 3) Відправте фотографії на електронну адресу lena_64@bigmir.net або на Viber. РОБОТУ ВИКОНАТИ ДО 30.01.2023. Буду вдячна за вашу активність.
1. При ручній обробці продуктів ножем необхідно застосовувати наступні правила:
Контрольні питання
"Охайне житло". Читаємо, виконуємо і навчаємось.
Приємно, коли в кімнаті чисто і затишно. Але для того, щоб тримати житло в чистоті, потрібно чимало праці та часу. Важливо, що поради, наведені за посиланням , допомогли вам раціонально використати свій час, краще організувати прибирання в квартирі.
- Яке значення в житті людини має гігієна житла?
- Добери інструменти, пристосування та обладнання для прибирання приміщення.
Щоб дати відповідь, прочитайте: Гігієна житла
Додаткове завдання:
Тема: Технологія приготування овочевих салатів
Салати із сирих овочів
Для приготування салатів використовують різноманітні овочі: листкові, плодові, коренеплоди та ін., добираючи за смаком та за кольором. Додані в салати цієї групи яйця, сир, бринза урізноманітнюють смак і підвищують їхню харчову цінність.
Підготовлені овочі подрібнюють, змішують із іншими продуктами, передбаченими рецептурою, заправляють сметаною, соусами або заправами й оформляють салат.
Листкову зелень (шпинат, щавель, крес-салат) використовують для салатів найчастіше навесні, коли інші овочі ще не дозріли, листковий і качанний салати — в усі сезони.
Перебрані і промиті листя салату листкового або качанного нарізають великою соломкою, зелену цибулю шаткують. Перемішані овочі поливають сметаною або салатною заправою і посипають дрібно нарізаною зеленню петрушки або кропу (салат зелений).
Салат зелений готують із огірками, яйцями та ін. Із плодових овочів для приготування салатів використовують огірки, помідори, солодкий перець, кабачки й гарбуз. Огірки, помідори і солодкий перець добре пасують за смаком, тому в салати вони входять у різних комбінаціях (салати з помідорів із солодким перцем, зі свіжих огірків і солодкого перцю). Огірки нарізають скибочками або кружечками, помідори — кружечками або часточками, перець — соломкою. У салати вводять зелену цибулю, яблука, яйця. Заправляють сметаною, майонезом, олією, салатною заправою,
З капустяних овочів для приготування салатів використовують білоголову, червоноголову капусту й кольрабі. Білоголова і червоноголова капуста має щільну хрустку консистенцію. Щоб салат був соковитим і ніжним, капусту після нарізання перетирають із сіллю або прогрівають при безперервному розмішуванні близько 10 хв. до легкого розм’якшення без втрати хрускоту. Перед нагріванням капусту збризкують водою або додають оцет, що входить у рецептуру салату. Присутність оцту знижує втрати вітаміну С при прогріванні.
Заправляють салати з капустяних овочів олією, майонезом і рідше сметаною. При заправленні салату олією додають оцет.
Додатковими продуктами в салатах з капустяних овочів можуть бути зелена або ріпчаста цибуля, морква, яблука, мариновані фрукти і ягоди та ін.
Для приготування салатів з редиски білу редиску обчищають від шкірки, червону використовують зі шкіркою. Нарізають редиску скибочками або кружальцами, велику натирають на тертці, дрібну іноді використовують цілком (редиску із вершковим маслом). У салати, крім редиски, додають огірки, цибулю зелену, салат листковий. Заправляють сметаною.
Редьку для салатів натирають на великій тертці або подрібнюють на тертковому диску овочерізки. Натерта редька на відміну від нарізаної вручну м’якша, з неї виділяється більше соку, і тому салати виходять більш соковитими.
Салати з редьки (особливо білої) мають гострий присмак, зумовлений ефірними маслами і тіоглікозидами. Щоб зменшити гостроту редьки, її іноді посипають сіллю, залишають на 10...15 хв., а потім віджимають гострий сік, що виділився. Однак цей прийом знижує в салаті кількість водорозчинних вітамінів і мінеральних речовин. Пом'якшують смак редьки введенням у салати моркви, свіжих огірків, сметани. Салати з редьки готують також із зеленою або смаженою ріпчастою цибулею. Ці салати заправляють олією.
Сиру моркву для салатів натирають на великій або малій тертці. Перед подаванням додають цукор і поливають сметаною. Замість цукру можна додати мед. У цей салат можуть входити яблука, сливи, родзинки та інші сухофрукти. Салати з моркви із часником або цибулею і хроном заправляють майонезом або майонезом зі сметаною.
Салати із сирих овочів готують порціями, зважаючи на попит.
Запам’ятай!
1. Овочі для страв слід мити двічі –чищенням і після.
2. Продукти в салатах слід нарізати однаковим способом.
3. Здебільшого, в салатах з вареними овочами не додають сирі та навпаки.
4. Салати заправляють перед подачею. Перемішувати їх потрібно обережно, щоб продукти не пом'ялися.
А тепер, увага!
Завданням Вашої практичної роботи буде виконання міні-проекту "САлат та його корись" В кожного буде індивідуальна назва салату. Про види салату ви дізнаєтеся в презентації нижче ⇩
Роботу виконати до 03.06
Тема:
Салати та їх харчова цінність. Умови й термін зберігання свіжих овочів. Способи подрібнення овочів. Інструменти та пристосування
Овочі можна споживати у сирому вигляді, а також піддавати різним видам кулінарної обробки — варити, смажити, тушкувати, запікати. З овочів готують найрізноманітніші холодні й гарячі страви. Це — закуски (салати, бутерброди), перші страви (борщі, супи, розсольники), другі страви (овочеві рагу, голубці, оладки, запіканки), напої (соки, компоти, киселі) тощо.
Салатом (від італ. Salato, Salata, тобто солоне) спочатку називали холодну страву з декількох видів овочів і трав, приправлених оцтом і рослинним маслом зі спеціями. Треба сказати, що зараз значення цього слова розширилося: ми готуємо сирні, м'ясні, рибні та навіть фруктові салати. В рецепті салату можна використовувати практично всі придатні в їжу продукти - головне, щоб вони поєднувалися один з одним.
Салат — це страва із дрібно покришених шматочків сирих чи варених овочів та інших продуктів (яєць, м'яса, риби) з додаванням різних заправок, прянощів.
Продукти в салаті мають бути охолодженими. Салати є надзвичайно корисною стравою, яка містить вітаміни, мінеральні солі, вуглеводи, а також речовини, які вбивають хвороботворні мікроби. Поживні цінності салату залежать від того, які продукти входять до його складу.
Споживання салатів, особливо із сирих овочів та зелені, покращує травлення і збуджує апетит. Саме тому салати їдять перед основними стравами. Таким чином, білки, жири, вуглеводи, що містяться в перших чи других стравах, легше перетравлюються організмом. Часом салат використовують і як гарнір до риби чи м'яса. До кожного салату добирається відповідна заправка: олія, різноманітні соуси, сік лимону тощо. Несмачна, неякісна або невідповідна даним продуктам заправка може зіпсувати салат. Небажане використання для заправки оцту, оскільки він подразнює стінки шлунку. Краще використовувати для підкислення сік натуральних овочів чи фруктів (лимону, томатів, кизилу, аличі, гранату тощо).
Для приготування і подавання салату використовують скляні, емальовані, пластмасові, дерев'яні або керамічні тарілки (мал.). Посуд із сплавів різних металів (алюмінію, заліза, міді) для цього не підходить. При взаємодії овочевих і фруктових соків з металом виникає неприємний металевий присмак, до того ж можуть утворюватися шкідливі речовини.
.
Умови й термін зберігання свіжих овочів
❗Завдання - запишіть у зошит важливу на вашу думку інформацію яка подана нижче⇩
Умови та термін зберігання овочів потрібно знати, щоб вони максимально довго залишалися тривалий час придатними для вживання в їжу і не втрачали своїх смакових якостей. Всі ми хочемо їсти овочі в свіжому вигляді, тому що це корисно для організму, але для цього потрібно знати умови зберігання овочів у домашніх умовах, як і де правильно зберігати овочі. При правильних умовах зберігання корисні речовини в них майже не втрачаються.
Більшість овочів містить від 75 % до 97 % води, і втрата хоча б 5 % води призводить до в’янення, овочі втрачають зовнішній вигляд і харчову цінність, виглядають зморшкуватими і в’ялими. А мікроби, що потрапляють на овочі, починають розмножуватися. Тому, щоб зберегти овочі на зиму, не варто класти їх усіх разом на балкон, в холодильник або в гараж. Перш, потрібно кожен овоч ретельно оглянути, і відібрати пошкоджені і пом’яті екземпляри. Найкраще зберігати будь-які овочі в гаражі, на горищі, або в спеціальному погребі чи підвалі при температурі +3 — +10 ° C при вологості повітря 85-90%, однак не у всіх є таке приміщення. Можна також використовувати саморобні «погреби», тобто — спеціально сконструйовані шафи та ящики, що імітують умови утримання овочів, схожі на умови льоху.
Картоплю можна зберігати в ящиках з невеликими отворами в стінках для доступу повітря. Ящики ставлять на підставки (15-20 см над підлогою ) і не присувають їх впритул до стіни.
Шкіра моркви дуже тонка, тому зберегти моркву надовго, не допустивши проростання, загнивання або проморожування вкрай складно. Найсприятливіші умови зберігання моркви — постійна температура +1 ° C, вологість 90-95%, обмежений доступ повітря, помірна вентиляція.
Температура зберігання для буряка 2-3 ° C при вологості 80-85%. Товста шкірка буряків добре захищає від зайвого випаровування вологи. Ці овочі зберігають у нещільно закритому ящику або мішку в прохолодному темному місці: близько балкона, на балконі або в коридорі.
Капуста досить примхлива для зберігання в домашніх умовах. Їй показаний сільський льох з усіма зручностями. Успішно тримають капусту в спеціально виритих ровах, під снігом. Але в холодильнику качан швидко в’яне, а загорнутий в поліетиленовий пакет — загниває. Кращі умови для зберігання свіжої капусти — температура від -1 до +1 ° C, відносна вологість повітря 90-98 %.
Зберігання цибулі та часнику не вимагає особливої турботи. Класичний спосіб — сплести їх у коси і повісити на стіну в затишному темному сухому кутку, де температура більш-менш стабільна. Як не дивно, це може бути навіть закуток поруч з опалювальною батареєю. Цибуля зберігається місяцями без шкоди для якості. Підвищена сухість поблизу батареї заважає цибулинам проростати. Часник такого клімату не любить, він може всохнути.
Способи подрібнення овочів
Нарізають овочі для салату однакової форми. Форма нарізання (кубики, часточки, соломка, кружальця, кільця, півкільця) залежить від виду овочів і конкретного салату. Для оздоблення салатів виконують фігурне нарізання тих овочів, що входять до складу даного салату.
Нарізка часточкою
Найпростішим методом нарізки є часточка. В даному випадку овоч необхідно розрізати уздовж навпіл або на четвертинки і далі просто-напросто шаткуємо поперек скибочками. Ширину часточок ми можемо вибирати ту, яка нам необхідна.
Нарізка кубиками
Кубик – це другий варіант подрібнення овочів. Для створення красивих, рівних кубічних шматочків ми повинні розрізати плід на 3-4 рівних по товщині пласта, а потім розділити їх вздовж на 2-3 частини, і лише після цього приступаємо до поперечного нарізання.
В даному випадку ми можемо регулювати межі скибочок кількістю і товщиною пластів. Такий вид подрібнення овочів є найбільш затребуваним, і використовують його практично для всіх типів страв.
Нарізка брусочками
Таким чином можна отримати не тільки кубики, але і бруски, якщо при поперечному нарізанні провести всього 1-3 розріз. Скибочки такого виду використовують для супів, рагу, узбецького плову (морква), гарнірів.
Нарізання овочів соломкою
Найчастіший метод салатного шинкування овочів – соломка, має ідентичну кубічної техніку нарізки: пласти – смужки, це по суті ті ж самі брусочки, тільки набагато витонченіше і тонше.
Перед самою процедурою шинкування ми повинні, в першу чергу, визначитися з необхідною довжиною скибочок. Наприклад, у випадку з морквою або огірком ми можемо нарізати пласти під кутом, тим самим роблячи «солом’яну» основу більш оптимальною для салатних шматочків. І від вибору кута буде змінюватися довжина соломки в перспективі: чим більше кут, тим, відповідно, довше шматочки.
Нарізання цибулі
Одним з найбільш шкідливих коренеплодів, який здатний довести до сліз навіть бувалого бійця є цибуля. Однак такий слізливий побічний ефект анітрохи не применшує її цінності в нашій кухні.
Часто правильно різати ці овочі як красиво, так і рівно не представляється можливим: шари загрожують розповзтися хто куди, ретельно утримується стопка багатошарових пластів так і норовить розсипатися, а ніж просто не в змозі впоратися зі «строптивцем». Однак і у випадку з ріпчастою цибулею є свої правила нарізки.
Нарізання цибулі кубиком
При нарізуванні цибулі дрібним кубиком є одна хитрість. Щоб тонкі шари не розвалювалися, половинку головки слід нарізати шарами не до кінця, щось на зразок віяла.
Цілісна сторона (хвостик цибулевої головки) буде служити своєрідним фіксатором. Після цього ми легко шаткуємо пластинки впоперек, перетворюючи цибулю в маленькі кубики.
Нарізання цибулі-ріпки великим і середнім кубиком є невід’ємною частиною овочевого або м’ясного рагу, перших і других страв. Тут можна розрізати головку широкими пластинками до кінця, а потім ріжемо всі уздовж, регулюючи необхідну ширину скибочок.
Нарізання соломкою
Цибуля соломою — це друг і товариш овочевого салату, де інші інгредієнти подрібнені подібним чином. Тут взагалі все легко, половинку цибулини нарізаємо тонкими пластинками вздовж волокон.
Нарізка кільцями
Також цибулю можна шаткувати кільцями, поперек волокон і вибираючи необхідну товщину кілець: на шашлик краще заготовити товстенькі екземпляри, на піджарку або салат краще обмежитися тоненькими.
Таким же чином ми можемо нарізати на половинки і четвертинки цибулеві головки, отримуючи половинки – і чверть – кільця.
Те, як і наскільки правильно ми будемо різати овочі для кулінарного шедевра, може зіграти вирішальну роль в успіху всього процесу приготування страви на виході. Тому вкрай важливо володіти навичками нарізки і шинкування плодів і знати, який варіант подрібнення є найвигіднішим для того або іншого рецепту.
Для допитливих👀
Салати були відомі ще 2500 років тому стародавнім римлянам, які розуміли під цим словом тільки рослинну їжу. До салатів входила зелень та овочі. Найчастіше до салату потрапляло соковите листя рослини латук. Саме тому цю рослину пізніше стали називати салатом. Лише у XIX столітті почали готувати зовсім нові види салатів — із вареної картоплі, моркви, буряку, а також солоних огірків, капусти або грибів. Тоді ж з'явився і вінегрет — один із різновидів салату. До вінегрету обов'язково входить буряк. У наш час в різних національних кухнях зустрічається багато оригінальних рецептів салатів — з додаванням продуктів моря, фруктів, макаронних виробів тощо. Для ручного очищення та подрібнення овочів використовують ножі, тертки, шатківниці та інші інструменти і пристосування
Сьогодні з’явилось нове мистецтво художнього нарізання овочів під назвою карвінг. Подивіться відео, як це робиться, вам сподобається!
https://www.youtube.com/watch?v=TCGfzWrt_QQ&feature=youtu.be
Контрольні питання
Оберіть правильну відповідь
До якого виду страв відносяться салати?
А – закусок
Б – перших страв
В – других страв
Який посуд використовують для приготування салатів?
А – металевий
Б – скляний
В – зі сплавів
Який метод нарізання овочів вважається найпростішим?
А – соломкою
Б – кубиками
В - часточками
Перед виконанням практичної роботи ознайомтесь з правилами безпечної роботи та дотримуйтесь них!
Перш аніж приступити до виконання завдань практичної роботи, подивіться відео:
https://www.youtube.com/watch?v=20l0v0ZCtSk
Практична робота. Нарізання овочів
Зміст роботи:
В цій роботі вам слід виконати вправи з нарізання овочів різними способами. Оберіть чотири різних способи.
Для виконання цієї роботи ви можете використати як сирі так і варені овочі. Не обов’язково в даній роботі один овоч нарізати різними способами. Можна різні овочі подрібнити по-різному.
Порядок виконання роботи:
1) виконайте завдання;
2) сфотографуйте процес його виконання і готовий результат;
3) Відправте фотографії на електронну адресу lena_64@bigmir.netДЕНЬ ВИШИВАНКИ.
Тому пропоную вам створити власну інфографіку зі значенням всіх символів вашої вишиванки.
(Можете намалювати чи зробити у вигляді презентації, фото і т.д.)
Ось моя!!!
В створенні інфографіки вам допоможе чудовий матеріал за посиланням↓
https://24tv.ua/lifestyle/den_vishivanki_v_ukrayini_znachennya_vishivanki_pro_shho_govoryat_vishivanki_n81905
А також вам допоможе цікавий кейс-урок "Вишиванка як символ України"
(Можете намалювати чи зробити у вигляді презентації, фото і т.д.)
Ось моя!!!
В створенні інфографіки вам допоможе чудовий матеріал за посиланням↓
https://24tv.ua/lifestyle/den_vishivanki_v_ukrayini_znachennya_vishivanki_pro_shho_govoryat_vishivanki_n81905
Проєкт "Мандала"
Користуючись матеріалами презентації продовжуємо роботу по оформленню етапів творчого проекту ⇓
- Презентація виробу (фото або на відео уроці демонстрація виробу)
- Захист творчого проекту (по етапам проекту)
- Висновок
Дякую за виконане домашнє завдання!!!↓
Мандали з природніх матеріалів
Квіткові мандали
Романенко Анастасії
Лєскової Анастасії Онищенко Влади
Лабунець Поліни
МандалаВироби з ниток |
Мандала - сакральний символ, використовуваний при медитаціях в буддизмі, ритуальний предмет.
В принципі, мандала - це геометричний символ складної структури, який інтерпретується як модель всесвіту, «карта космосу». (Wikipedia)
Такі божественні символи вишивають на тканини, малюють на піску, виконують кольоровими порошками і роблять з металу, каменю, дерева.
У Латинській Америці індіанське плем'я уичоли плели мандали з ниток, і називалися вони обереги Ojo de Dios (читається як "охо де діос"), або "Око бога". Сам процес не відрізняється трудомісткістю, а результат виглядає дуже ефектно.
У минулій статті ми писали як зробити костюм індіанця, тепер продовжуємо тему індіанськими оберегами.
Як плести мандалу
Матеріали:
Вісім однакових паличок, різнокольорові нитки (ірис, шерсть...), ножиці, клей ПВА для закріплення.
В якості основи можна використовувати бамбукові палиці, який продається в квіткових магазинах, пластмасові палички для повітряних кульок, олівці, палички від морозива і навіть зубочистки. Ми використовували дерев'яні шпажки, куплені в сусідньому продуктовому супермаркеті.
Спосіб плетіння:
Проєкт «Писанка»
Сучасна писанка в різних регіонах та країнах. Оздоблення писанок сучасними матеріалами. Конструювання малюнка писанки метод фантазування
(дату, назву проєкту та тему уроку записати до зошита)
Кожен народ прагне увійти до світової цивілізації зі своїм національним культурним набутком. Для нас, українців, було б очевидно достатньо, якби ми представилися лише одним мистецьким витвором - писанкою.
Писанка - символ України, пам'ять про рідну землю, рідний край, оберіг на цій землі.
Перегляньте презентацію
«Великодні писанки: візерунки, символи, значення»
Запишіть в зошит вміст слайду "Символіка кольорів"
Якщо у вас все вийшло переходимо до ознайомлення нової теми.
Але спочатку згадаємо з яких етапів складається творчий проєкт. для цього вам потрібно пройти тест "Творчий проєкт". Успіхів
❗ https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=2508305
Спочатку перегляньте ⇨ 6 ідей барвників для крашанок
Оригінальний метод виготовлення писанок
Після перегляду не забутьте дати відповіді на запитання що наведені вище ↟
Наступний крок це:
Першим буде обовязково Крапанка а два оберіть зі списку:
Доброго ранку! Сьогодні ми продовжуємо роботу над виготовленням декоративних елементів для "дерева щастя"
Але спочатку пройдіть тест "Топіарій" за посиланням
https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=6872812
Запишемо і опрацюємо інформацію подану нижче
Найперші штучні квіти виготовляли в Стародавньому Китаї з фарфору
Для штучних квітів, крім золота і срібла, використовували й інші матеріали. Наприклад, глину, пір’я птахів, пергамент, папір.
У ХVІ ст. у Європі поширилось мистецтво виготовлення штучних квітів. Ними прикрашали зачіски і взуття
Протягом ХІХ ст. було модним прикрашати вечірні плаття штучними квітами.
Квіти, зібрані зі шматочків тканини, робили людей щасливими багато століть поспіль. Штучні квіти використовують не тільки для оздоблення суконь, костюмів чи шляпок. Ними оформлюють сцени, вітрини, приміщення тощо.
Штучних квітів та метеріали з яких виготовляють:
1. Квіти з атласних
• Праска;
• Тканина;
• Ножиці;
• Голки: швейні, ручні та для бісеру;
• Олівець;
• Гумка;
• Наперсток;
• Крейда або мило;
• Нитки швейні;
• Бісер, стеклярус;
- Клей — один з найголовніших матеріалів для виготовлення штучних квітів. Він повинен відповідати таким вимогам: швидко висихати, не вибілювати фарбу, не залишати плям і бути міцним. Найкраще для цього користуватись густим клеєм ПВА.
- Для того, щоб штучній квітці створити натуральний колір, її підфарбовують. Використовують різноманітні фарби: анілінові, фотофарби, туш, гуаш, акрихін тощо. Анілінові фарби найкращі. Вони не вигоряють на сонці
джерело: https://vseosvita.ua/library/dekorativni-kviti-dobir-konstrukcijnih-materialiv-ta-instrumentiv-119443.html
Фотографії виготовлених елементів топіарію надіслати на ел. адресу: lena_64@bigmir.net або у вайбер. Роботу можна надіслати
Бажаю вам виготовити таке дерево, яке принесе вам багато щастя!
Ви вже розробили варіант дерева, що будете виготовляти, дібрали матеріали, тож можна приступати до роботи.
Наступні уроки будуть присвячені виготовленню декоративних елементів для дерева та саме збирання їх у дерево.
Але спочатку запишемо і опрацюємо інформацію подану нижче
Практична робота. Виготовлення елементів топіарію
Завданням цього уроку буде виготовлення основи топіарію (куля або інша форма) та стовбур (ствол). В процесі роботи вам слід її фотографувати.
Перш аніж приступити до роботи пропоную вам передивитись відео, яке може стати у нагоді під час виконання роботи.
Відео
Основа https://www.youtube.com/watch?v=Sh0YjQ3H9t4
https://www.youtube.com/watch?v=cJTIsbmfYd0
Стовбур https://drive.google.com/file/d/1tiyPKBWSp36U2BzXh1eqHwD3WxVUKf3f/view?usp=sharing
Фотографії виготовлених елементів топіарію надіслати на ел. адресу: lena_64@bigmir.net або у вайбер. Роботу можна надіслати до 10.02
Автор тексту: І.Ю. Ходзицька – вчитель трудового навчання ЗОШ І–ІІІ ступенів № 243 м. Києва (п. Ірина є автором багатьох підручників з трудового навчання)
На цьому уроці ми і розберемось, в чому їх відмінність. І приступимо до виконання наступного проекту.
Топіарій. Планування роботи з виконання проекту. Пошук подібних виробів. Визначення найкращих ознак у виробах-аналогах
Ми приступаємо з вами до виготовлення нового цікавого виробу – топіарію.
Топіарій - декоративне дерево, виготовлене з підручних, доступних матеріалів. Для виготовлення топіарію можна використовувати найбільш різноманітні матеріали: живі чи штучні квіти, тканину, папір, шишки, ракушки, серветки, атласні смужки, кавові зерна тощо.
Топіарій це - мініатюрне декоративне деревце, яке винайшли в Європі. Спочатку вони були видом садового мистецтва - фігурної стрижки дерев і чагарників. А в наш час це мистецтво повернулося в новому варіанті - у вигляді невеликих декоративних дерев, які використовуються для декору інтер`єру. Також їх називають деревами щастя через округлі форми.
У далекій давнині існувало мистецтво фігурної стрижки рослин. Садівники в садах римської знаті створювали химерні фігури з крони дерев, кущів та напівкущів. Вони вирізали фігури тварин, надавали різні геометричні форми, і будували цілі лабіринти. Такі сади називалися - Топіари. Слово «topiary» (фігурне підрізування) походить від латинського слова для декоративного садового пейзажу-«topiaries».
У Європі топіари були дуже популярні в XVI - XVIII століттях. Розквіт топіарного мистецтва припадав на епоху Ренесансу, коли рослинна "архітектура" практично витіснила садове квітникарство. Дерева і чагарники набували форми людей, птахів і звірів.
На сьогоднішній момент відзначається постійно зростаючий інтерес до цього мистецтва, особливо в країнах Європи. Стрижені рослини стають все більш модними і актуальними і з успіхом використовуються в створенні сучасних садово-паркових композицій, адже сад з акуратно стриженими рослинами завжди виглядає доглянутим і елегантним, і є предметом гордості для свого господаря.
Але що ж таке топіарій в декорі?
⇩записати до зошита
Топіарій, або як його ще називають "Європейське дерево" і "Дерево щастя" - це декоративне штучне дерево, яке можна використовувати в будь-якому інтер'єрі.
Залежно від його розміру та дизайну, його можна встановити як на книжкових полицях, так і на підлозі; як на кухні, так і у вітальні. Хочеться відзначити, що топіарії не є мініатюрною копією будь-яких конкретних дерев і не претендують на суперництво з ними. Це чисто декоративна річ. Отже, лише від фантазії творця залежить, яку форму буде мати крона його власного деревця.
Хочеться звернути особливу увагу на те, що топіарії також часто називають деревцями щастя. І це цілком обґрунтовано. Є припущення, що такі деревця приносять щастя, йдуть далеко на Схід. Справа в тому, що з давніх часів згусток енергії, щось сильне і приємне в емоційному сенсі уявлялося у формі кулі. Тому вважається, що форма кулі деревця є своєрідним "контейнером", оболонкою позитивної енергії, яка і приносить щастя його володареві. Тому подарувавши топіарій, можете вважати, що Ви подарували шматочок щастя дорогій Вам людині. Форма кулі приносить щастя.
Якими бувають Топіарії? Топіарії підрозділяються на безліч видів. Всі ці чудові деревця можна зробити своїми руками. Тому зараз багато умільців вибирають його своїм хобі і навіть джерелом заробітку.
⇩записати до зошита коротенько про види топіаріїв
Основні види топіарію
З кавових зерен
На основу клеють зерна кави, прикрашають гілочками кориці, сушеними апельсиновими часточками, стрічками.
З штучних квітів
На основу клеють головки штучних квітів, листя, можна брати контрастні кольори.
З атласних стрічок
Це прекрасний матеріал. З нього можна робити бантики, троянди або інші квіти і листя. Досить кропітка робота, але результат виправдає витрачений час.
З гофрованого паперу
З такого паперу дуже легко зробити будь-яку квітку. Іноді в квітку вставляється цукерка і декор перетворюється в солодкий подарунок.
Грошові дерева
В даному випадку потрібно взяти сувенірні грошові купюри чи монети і наклеїти їх на основу.
Незвичайні Топіарії - з ґудзиків, солоного тіста, помпонів і інших нестандартних матеріалів.
Перш аніж приступати до виготовлення топіарію, слід визначитись із видом, що буде виготовлятись. Для цього створити банк ідей, проаналізувати, що саме подобається: форма, розмір, кольорова гама, матеріали тощо. Далі слід зробити ескіз майбутнього виробу, щоб максимально уявляти кінцевий результат. Також слід визначитись з наявними матеріалами та інструментами та, що слід придбати для роботи.
Практична робота. Планування роботи з виконання проекту. Пошук подібних виробів. Визначення найкращих ознак у
виробах-аналогах
Послідовність виконання роботи в електрономку документі Word
Ознайомитись із виробами-аналогами топіарію.
Оберіть фото 4 – 5 дерев. Для цього скопіювати в поле фотографії подібних виробів, та заповнити таблицю з основними вимогами. Вимоги розробити самостійно, а малюнки підписати – мал.1, мал. 2
Визначити яке дерево буде виготовлятись. Обґрунтувати свій вибір. ______________________________________________________________________________________________________________________
Намалювати майбутній виріб
4. Визначити, які матеріали та в якій кількості потрібні для виконання роботи. _____________________________________________________________________________________________________________________
Відправте фотографії записів в зошиті на електронну адресу lena_64@bigmir.net або у вайбер. Роботу можна надіслати до 07.02
Автор тексту: І.Ю. Ходзицька – вчитель трудового навчання ЗОШ І–ІІІ ступенів № 243 м. Києва (п. Ірина є автором багатьох підручників з трудового навчання)
Проект "Браслет з бісеру"
Тема: Захист творчого проєкту
Заключний етап проєкту також включає в себе розробку реклами до свого проєкту. Ви вже знайомі з даною роботую, тому згадайте та виконайте.
За допомогою сервісу bighugelabs.com можна зробити цікаву рекламу (мотиватор - картинку з яскравим, позитивним фоном (не чорним!), Яка б розповідала про красу та естетичність вашого проєкного виробу.
Проект "Браслет з бісеру"
Як Ви вже, мабуть, зрозуміли з теми, нашими завданнями на
сьогодні оздобити виріб (якщо в цьому є необхідність). Проконтролювати чи
якісний Ваш виріб та уразі виявлення недоліків – виправити їх. Творчого Вам
натхнення!
Сам по
собі бісер – благодатний матеріал для оздоблення виробів. Ним оздоблюють
сорочки, сумочки, резинки та обручі для волосся, кофтинки, рукавички, шапки, весільні сукні і
т.д. Дуже часто вироби з бісеру не потребують додаткового оздоблення, адже
оздоблюють самі себе кольором, візерунком або формою. Але інколи і вироби,
виготовлені з бісеру, також оздоблюють. Давайте розберемось чим ж можна
оздобити вироби з бісеру!
Вироби з бісер оздоблюють:
·
стрічками;
·
ґудзиками;
·
намистинами різної форми і кольору;
·
фігурними металевими застібками;
·
рамкою, якщо мова йде про картину,
вишиту бісером.
А зараз, гарненько подумайте, чи потрібне оздоблення для
Вашого виробу і яке. Якщо у Вас є необхідні матеріали та інструменти та знаходитесь
на тому технологічному етапі, коли вже можна це зробити – розпочинайте.
Ще одним завданням сьогоднішнього уроку – усунення
недоліків виробу. Для того, щоб їх усувати необхідно визначити. А для цього
необхідно порівняти критерії якості виробу безпосередньо з Вашим виробом.
Отже, виріб, виготовлений в техніці низання, бісерного
ткацтва, об’ємного плетіння, вважається якісним якщо:
·
виріб виготовлений з бісеру однакового
розміру (мова не йдеться про різнокаліберний бісер, якщо його використання
передбачено схемою);
·
нитка, волосінь, резинка чи інший
матеріал основи натягнуто рівномірно та колір підібрано під тон бісеру, краї
міцно зв’язано, не розтріпуються;
·
виріб міцний, його частини не
розпадаються, не перекручуються, плавно з’єднуються між собою.
Завдання: Оцініть за шкалою від 1 до 2 балів по кожній вимозі до виробу
наведеній нижче ↓
ЗАВДАННЯ: Виконайте необхідні роботи по усуненню дефектів у виробі та запишіть до зошита (стисло) матеріал поданий на слайдах.
Омлет |
Автор тексту: І.Ю. Ходзицька – вчитель трудового навчання ЗОШ І–ІІІ ступенів № 243 м. Києва (п. Ірина є автором багатьох підручників з трудового навчання)
Практична робота. Приготування омлету.
Послідовність виконання роботи: 1. Вибрати рецепт приготування омлету. Для цього можна скористатись інформацією, що міститься в уроці, можна передивитись відео, або використати родинний рецепт. Відео приготування омлету: 2. Дібрати необхідний посуд для приготування омлету. 3. Дібрати продукти необхідні для приготування омлету. 4. Приготувати омлет. 5. Подати на стіл. 6. Роботу виконувати з дотриманням правил безпечної праці.
Порядок виконання роботи: 1) виконайте завдання; 2) сфотографуйте процес його виконання і готовий результат;3) відправте фотографії на електронну адресу lena_64@bigmir.net або у вайбер. Роботу можна надіслати до 10.12
Яєчня |
_______________________Оскільки ми продовжуємо сидіти вдома, то є нагода навчитись готувати різні блюда. Наші уроки будуть присвячені блюдам з яєць. Вам необхідно ознайомитись із навчальним матеріалом та виконати практичну роботу. Поїхали! Технологія приготування страв із яєць
Яйця – страви приготовані самою природою, що володіють ніжним, приємним смаком. У харчуванні сучасної людини вони займають особливе місце. Яйця і яєчні продукти широко використовуються в кулінарії. У кухні народів світу можна знайти близько трьох тисяч рецептур страв з них: пашот (зварене «в мішечок» – без шкаралупи); моллет (без шкаралупи в желе); фондю (кремоподібна страва); яєчня уевос (готується на коржику); Брюі (яєчна кашка) та ін. За смаковими якостями яйця добре поєднуються з багатьма продуктами – молочними, овочевими, рибними, м’ясними. Тому їх використовують для приготування не тільки самостійних страв, але і холодних закусок, супів, других, солодких страв. Також їх застосовують для приготування приправ, соусів, виробів з тіста і прикраси страв. Різні властивості яєчного білка використовують як речовину: сполучну (в тісті, запіканці, оладках, фарші); освітляючу (в бульйонах, желе, холодці, зефірі); піноутворюючу (в кремі, тістечок «безе», пастилі). Яєчний жовток застосовують для приготування деяких кондитерських борошняних виробів і дієтичних страв. Він сприяє поліпшенню смаку, збільшення їх поживної цінності і калорійності. З яєць готують понад 1000 страв. За способом теплової обробки страви з яєць поділяють на варені, смажені і запечені. Відварені – найпростіші, але вже готові страви з яєць. Яйця варять у шкаралупі, без шкарлупи, на пару, готують яєчну кашку. Увага! При варінні в шкаралупі яйця найкраще опускати в холодну підсолену воду. Відлік часу треба вести з моменту закипання води.
Правила варіння яєць Для варіння яєць використовують яйцеварки, наплитні казани, каструлі, сотейники, казани із спеціальними сітчастими втулками, за допомогою яких яйця зручно занурювати і виймати з води. Якщо сітчастих втулок немає, застосовують шумівки. Яйця варять у шкаралупі і без неї. Для варіння у шкаралупі беруть 3 л води і 40-50 г солі на 10 шт. яєць. Сіль додають для того, щоб запобігти витіканню яйця при наявності тріщин на шкаралупі. Підсолену воду доводять до кипіння, а потім занурюють у неї підготовлені яйця.
Залежно від кулінарного використання і тривалості варіння дістають варені яйця різної консистенції – рідкі, "в мішечок", круті.
Зварені яйця споліскують холодною водою, щоб їх легше було обчищати. Яйця рідкі. Підготовлені яйця занурюють у киплячу підсолену воду і варять 2,5-3 хв. з моменту закипання води. Готові яйця виймають шумівкою або разом із сітчастою втулкою і промивають холодною водою. Яйце, зварене рідко, містить напіврідкий білок і рідкий жовток, тому обчистити його неможливо, оскільки воно не зберігає форми. Подають яйця гарячими на сніданок (1-3 шт. на порцію). Одне яйце кладуть гострим кінцем донизу на спеціальну підставку (пашотницю), яку ставлять на закусочну тарілку, решта – на тарілку. Окремо подають масло і хліб.
Яйця, зварені "в мішечок". Підготовлені яйця варять так само, як і рідкі, але протягом 4,5-5 хв. потім промивають холодною водою. Подають у шкаралупі або обережно обчищають її, попередньо зануривши яйце у холодну воду. В яйцях, зварених "в мішечок", білок повинен мати консистенцію ніжних драглів і напіврідкий жовток. Обчищене від шкаралупи яйце зберігає форму, але трохи деформується під дією власної ваги. Їх також подають необчищеними у пашотницях. Обчищають яйця для прозорого бульйону, шпинату з яйцем і грінками, яєць на грінках під соусом. Яйця у шкаралупі, зварені рідко і "в мішечок", подають тільки гарячими.
Яйця, зварені круто. Попередньо підготовлені яйця варять 8-10 хв. у киплячій підсоленій воді. В яйцях, зварених круто, білок і жовток повністю загусають. Не слід довго варити їх (більше 10 хв.), оскільки вони стають твердими і погано засвоюються організмом. Зварені яйця швидко занурюють у холодну воду, щоб легше було обчищати шкаралупу і перешкодити сполученню сірководню із залізом (щоб жовток не потемнів).
Яйця, зварені круто, використовують для приготування холодних закусок, соусів, начинок. Для варіння яєць без шкаралупи у воду додають оцет, сіль (50 г оцту і 10 г солі на 1 л води), доводять до кипіння, розмішують воду, щоб посередині утворилася воронка, в яку випускають яйця без шкаралупи. Варять їх при слабкому кипінні 3-3,5 хв., потім виймають шумівкою і ножем вирівнюють білкові торочки, що розплилися по краях. Відходи при цьому становлять 7 % від маси вареного яйця. Форма яйця, звареного без шкаралупи, приплюснута, білок густий, з нерівною поверхнею, жовток напіврідкий, повинен бути всередині білка. Яйця, зварені без шкаралупи, використовують холодними і гарячими. Подають на грінках з пшеничного хліба під соусом або з гарячими м'ясними стравами.
Варене яйце легко відрізнити від сирого: при прокручуванні варене яйце обертається, сире – ні. Невеличка підказка з результатами варіння яєць можна подивитись на цьому відео:
Вимоги безпеки перед приготуванням їжіЗаписати до зошита 1. Надягти спецодяг, застебнути на всі ґудзики, волосся прибрати. 2. Звільнити робоче місце від сторонніх предметів. 3. Перевірити справність електроприладів. 4. Вимити руки з милом. 5. Інструменти розташовувати на столі так, щоб запобігти їх падіння. 6. Не захаращувати проходи між столами сторонніми предметами.
Вимоги безпеки під час приготування їжі
1. При ручній обробці продуктів ножем необхідно застосовувати наступні правила:- при роботі з ножем тримати ніж лезом від себе;
- при нарізанні пальці тримати на відстані від леза ножа;
- передавати ніж один одному тільки ручкою від себе;
- консервні банки відкривати спеціальним ключем;
- дотримуватися обережності при роботі з ручними тертками;
- нарізку харчових продуктів виконувати на обробній дошці.
Вимоги безпеки при роботі з електроприладами · перед включенням електроприладів перевірити справність шнура;- вмикати та вимикати електроприлади необхідно, тримаючи за вилку сухими руками.
Вимоги безпеки під час роботи з гарячою рідиною та гарячим посудом- не доливати каструлю рідиною на 4-5 см до верху;
- при закіпанні рідини зменшити вогонь;
- відкривати кришку, піднімаючи від себе;
- засипати продукти в киплячу рідину обережно.
- при смаженні обережно класти продукти на розігрітий жир і стежити, щоб не потрапили краплі води;
- користуватися спеціальними лопатками.
- гарячий посуд брати прихватками.
Вимоги безпеки після закінчення приготування їжі 1. Вимкнути електроприлади. 2. Вимити та прибрати робочі інструменти у відведене для них місце. 3. Привести в порядок робочу поверхню.
Контрольні питання Оберіть правильну відповідь 1. Як називається яйце зварене «в мішечок» – без шкаралупи? А – пашот Б – моллет В – фондю 2. В яку воду слід опускати яйця при варінні? А – холодну Б – холодну підсолену В – після закіпання 3. Які яйця, використовують для приготування холодних закусок, соусів, начинок? А – в мішечок Б – зварені круто В – рідкі
Практична робота. Варіння яєць Послідовність виконання роботи: 1. Вибрати два способи (консистенції) варіння яєць. 2. Дібрати необхідний посуд. 3. Зварити яйця в двох різних консистенціях. 4. Подати на стіл. 5. Виконувати роботу із дотриманням правил безпечної праці!
Порядок виконання роботи: 1) иконайте завдання; 2) сфотографуйте процес його виконання і готовий результат; 3) Відправте фотографії на електронну адресу lena_64@bigmir.net або на Viber.
1. При ручній обробці продуктів ножем необхідно застосовувати наступні правила:
Контрольні питання
Пропоную вашій увазі матеріал для виконання міні-проекту
"Охайне житло". Читаємо, виконуємо і навчаємось.
Приємно, коли в кімнаті чисто і затишно. Але для того, щоб тримати житло в чистоті, потрібно чимало праці та часу. Важливо, що поради, наведені за посиланням, допомогли вам раціонально використати свій час, краще організувати прибирання в квартирі.
1. Запишіть у зошиті відповіді на запитання:
- Яке значення в житті людини має гігієна житла?

- Добери інструменти, пристосування та обладнання для прибирання приміщення.
Щоб дати відповідь, прочитайте: Гігієна житла
Додаткове завдання:
Є чимало маленьких секретів, що значно спрощують догляд за волоссям в домашніх умовах. До прикладу, чим швидше жирніє волосся, тим прохолоднішою водою слід його мити, на кінчики волосся взагалі на слід наносити шампунь, для них вистачить піни, що стікатиме при полосканні, а маску навпаки слід в першу чергу наносити на сухі кінчики. Про це та інше, ви дізнаєтеся ознайомившись з інформацією нижче⬇️
ЦЕ ЦІКАВО!
Волосся кожної людини індивідуальне. Зверни увагу, наприклад, на колірні відтінки: від білосніжно-білого до густого чорного, різні структури волосся: від гладенького до кучерявого і від тонкого до густого.
Існують тисячі різних комбінацій. У людини від 85 ООО до 140 ООО волосків, залежно від структури і кольору волосся. Вважається природним, що близько 50-100 з них випадають щодня. Блондини, зазвичай, мають набагато більше волосся, ніж, наприклад, чорняві (у середньому близько 140 ООО волосин у блондинів і 100 000 - у брюнетів ). Однак світле волосся зазвичай тонше і ніжніше.
Тривалість життя волосся - від 2 до 5 років. Воно росте, потім ріст припиняється, волосся ще залишається на голові кілька місяців і - випадає, звільняючи місце для нового.
Для того щоб правильно підібрати засоби та вітаміни для волосся, слід добре розуміти з чим ви маєте справу. Перше, що необхідно знати – тип вашого волосся, яких є декілька.
Типи волосся:
- нормальне;
- сухе – не відбиває світло, виглядає тьмяним та посіченим;
- жирне – має тьмяний відтінок і дуже швидко після миття починає злипатись та виглядати брудним;
- змішане – зазвичай притаманне для довгого волосся, що швидко жирніє при коренях, але має сухі кінці.
Розпочнемо з миття голови
Якщо мова іде про частоту, то тут усе дуже індивідуально, це може бути як щоденне миття, так і раз на 7-8 днів, що є абсолютно нормальним. Запам’ятайте, що немає стандартів та вимог – мийте голову так часто, як цього потребує ваше волосся. При цьому для щоденного миття слід використовувати більш м’які засоби.
Зверніть увагу на температуру води! Власницям жодного типу волосся не слід мити голову у надто гарячій чи холодній воді. Оптимальна температура 35-42С. Хоча жирне волосся слід ополіскувати максимально охолодженою водою. Ще один важливий момент – ніколи не наносьте шампунь на сухе волосся. Важливо добре промити корені та шкіру голови, на кінці взагалі не потрібно наносити шампунь, для них вистачить піни, що буде стікати при ополіскуванні.
Для того, щоб волосся залишалось чистим максимально довго слід помити його шампунем двічі. Тільки після цього наносити кондиціонери чи маски для волосся. Адже лікувальна дія шампуню буде відчутна лише після другого миття, коли ви очистили шкіру голови від різного роду забруднень.
❗ЗАВДАННЯ:
- Мої правила миття волосся ( підберіть користуючися матеріалами підручника та матеріалами уроку, правила миття саме для вашого типу волосся, красиво оформіть в зошиті чи у електроному вигляді);
- Мій тип волосся та засоби догляду за ним ( зберіть всі наявні засоби догляду за волоссям, які ви використовуєте та опишіть їх. Красиво оформіть в зошиті чи у електроному вигляді)
- Визнач яке його призначення та з якого матеріалу він виготовлений.
- Поміркуй які додаткові пристрої ти використовуеш під час догляду за своїм волоссям.
Тема: Обробка краю виробу. Підготовка до захисту проекту.
Сьогодні в нашій творчій майстерні панує особлива атмосфера, адже кожен з
вас упродовж багатьох занять старанно працював, докладав чималих зусиль для
того, щоб урешті-решт довести, що цей час ми не згаяли і що результат вашої
праці зможуть побачити й оцінити інші. Залишилося зробити кілька останніх
штрихів, а саме, виконати остаточну
обробку виробу. Отже, тема нашого уроку – «Остаточна обробка виробу» і наше
завдання навчитися виконувати торочки.
Обробка краю виробу.
Боки вишитих виробів обробляють машиною або вручну різними способами: бахромою, рубцями (для всіх виробів ширина шва — 0,5 см, ширина внутрішнього підгину — 0,3-0,4 см.), зуб-цюванням, торочками. Торочки можна виконати за допомогою мережок «прутик», «черв’ячок», «стовпчик», а також закріпити швом «косий хрестик».
Перед тим, як розпочати практичну роботу виконайте завдання в зошитына повторення
Закінчити речення:
▼Під час прасування праску слід
розміщувати...
▼Електричний шнур не повинен...
▼Вилку електрошнура вмикати і вимикати...
▼Перевіряти температуру нагрівання праски
слід...
▼Під час прасування потрібно стояти...
▼У разі виникнення неполадок...
▼У вишитому виробі не повинно бути...
▼Виконані шви не повинні...
▼Товщина ниток повинна відповідати...
▼Краї вишивки потрібно обробити...
Плахтовий шов застосовують для підшивання та оздоблення країв виробів.
Переважно виконують червоними нитками. А плахтовими їх називають тому, що в
минулому ними обшивали краї жіночих плахт.
ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТА ВИКОНАННЯ
28 жовтня 2021
Тема: ОСТАТОЧНА ОБРОБКА ВИШИТОГО ВИРОБУ ТА ДОГЛЯД ЗА НИМ
Остаточна обробка вишитого виробу складається з таких операцій:
1) видалення зайвих ниток;
2) перевірка якості виконання вишивки;
3) прання;
4) підкрохмалювання;
5) прасування.
Якість вишитого виробу визначають за такими показниками:
– правильність нанесення стібків вишивки на тканину;
– заповнення усього візерунка вишивкою;
– поєднання кольорової гами;
– поєднання ниток різного гатунку для вишивки;
– відсутність вузликів з лицьового та виворітного боків;
– обробка країв виробу.
Прасування вишитих виробів
Щоб надати деталям і виробам правильної і красивої форми, здійснюють волого-теплову обробку. Якість виробів, їх зовнішній вигляд багато в чому залежать від волого-теплової обробки, яку застосовують у процесі виготовлення виробів та на завершальному етапі.
Для волого-теплової обробки використовують різне обладнання та пристосування: прасувальні дошки, колодки, столи, праски, преси, пароповітряні манекени.
Під час виконання волого-теплової обробки важливо обирати режими прасування залежно від виду тканини. Для цього слід
Перевірити праску і налаштувати її на необхідний режим прасування певного виду тканини (шовк, вовна, бавовна тощо). Потім виріб викласти на махровий рушник, покритий зверху білим полотном, виворітним боком догори і пропрасувати його. Такий спосіб прасування вишитого виробу збереже візерунок об’ємним. Ні в яком, у разі не можна прасувати виріб з лицьового боку.
Під час прасування вишитих речей краще використовувати праски з парою. Праску рухати вздовж нитки основи, щоб тканина з вишивкою не деформувалася. Великі вироби необхідно прасувати від центра до країв. Невишиті частини виробу можна прасувати з лицьового боку.
Відпрасований виріб залишається розкладеним на рівній поверхні то тих пір, поки він зовсім не підсохне й не охолоне (див. мал. 225). Після цього його можна використовувати за призначенням.
Волого-теплову обробку застосовують і тоді, коли виріб ще недостатньо забруднився, але його хочуть просто освіжити. Для цього слід покласти виріб лицьовим боком на мокру чисту білу тканину, накрити сухою білою тканиною і пропрасувати гарячою праскою. Якщо повторити цю процедуру кілька разів, то бруд з виробу перейде на мокру тканину, а кольори вишивки стануть яскравішими.
До проведення волого-теплової обробки ставляться такі вимоги:
1. Ступінь нагрівання праски та її дію на тканину попередньо необхідно перевірити на клаптику тканини.
2. Для волого-теплової обробки застосовують пропрасовувачі з марлі або м’якої бавовняної тканини.
3. Перед виконанням волого-теплових робіт деталі або виріб зволожують з пульверизатора; якщо на тканині залишаються від води плями, виріб прасують без зволоження.
4. Усі операції волого-теплової обробки здійснюють до повного видалення вологи.
5. Розпрасовувати і припрасовувати шви, краї деталей і складок треба на столі або колодці, покритими м’яким сукном і білою бавовняною тканиною.
6. Під час волого-теплової обробки деталей і виробу обирати режими прасування для кожної тканини.
7. Волого-теплову обробку виробів з вивороту здійснюють без пропрасовувача.
8. Після остаточної волого-теплової обробки вишиті вироби треба тримати розправленими, поки вони повністю не висохнуть.
Нам доводиться доглядати не тільки за вишитими власноруч виробами, а й за придбаними у торговельній мережі. У таких випадках слід попередньо ознайомитись із ярликами, розміщеними на виробі, на яких зображені позначки-рекомендацїї догляду за виробом (табл. 4). Зневажати цими позначками не можна!
Таблиця 4
Стандартні знаки догляду за виробами
Отже, вишиті речі будуть мати привабливий вигляд довгий час, якщо дотримуватися таких рекомендацій:
– прати в теплій воді (не більше 40 С);
– ретельно полоскати вироби після прання;
– прати вручну, дуже обережно, не викручувати;
– не використовувати пральні засоби із вмістом речовин для вибілювання;
– випрані вироби полоскати в холодній воді;
– за необхідності, підкрохмалити випрані вироби;
– після прополіскування помістити виріб (у розправленому вигляді) в розчин з оцтом та сіллю;
– сушити виріб у розправленому вигляді;
– розпочинати прасувати виріб від центра;
– праску рухати вздовж нитки основи;
– прасувати вишитий виріб тільки з виворітного боку на м’якій основі.
Виконані завдання розмістіть в групу трудове навчання 6-А або в особисті повідомлення у Viber до 02.11.2021
26 жовтня 2021
§17. ВІЛЬНА ГЛАДЬ
Опорні поняття: художня гладь, декоративна гладь, біла гладь.
Вільна гладь виконується за вільним, завчасно нанесеним на тканині контуром візерунка вишивки. Поверхня візерунка може бути заповнена стібками гладі повністю або частково. Цей вид вишивки з’явився значно пізніше, ніж лічильні техніки вишивання.
Вільну гладь розрізняють за такими ознаками:
1. За використанням художніх прийомів – художня, декоративна і біла.
2. За технікою виконання:
однобічна і двобічна; пласка (без настилу) і випукла (з настилом).Художня гладь – одноколірна або багатоколірна тонова вишивка, яка передає за допомогою кольорів і напрямку стібків художнє зображення вишитого мотиву. Вона дає можливість вишити найвибагливіші візерунки, виразити у вишивці своє власне бачення світу, власні фантазії на будь-яку тематику, у будь-яких кольорах.
Одноколірною тоновою гладдю вишивають переважно візерунки з квітами. Виконують таку вишивку кількома відтінками одного кольору, використовуючи вишивальні нитки з блиском та стібки різного розміру.
Укладають стібки щільно, вшиваючи один в один у певному напрямку. Краї зображення візерунка вишивають світлішими нитками, а до середини – темнішими, або навпаки. Усе це надає узору ефекту об’ємності й випуклості (мал. 97).Мал. 97. Художня одноколірна гладь
Багатоколірна тонова гладь нагадує малюнок олівцями або фарбами, де стібки різної довжини і напрямку лягають як штрихи. Для вишивання цим видом художньої гладі використовують велику палітру кольорів та їхніх відтінків. Це дає змогу наблизити кольори вишивки до природних барв(мал. 98), передати світлотіні та об’ємність предметів.
Мал. 98. Художня багатоколірна гладь
Декоративна гладь – багатоколірна вишивка, яку виконують яскравими контрастними кольоровими нитками. Аби досягти більш чіткої межі між контрастними кольорами, застосовують роздільний білий, сірий або чорний колір. Кожен колір одного тону навмисно виконують окремо, ніби рядами (мал. 99),
Мал. 99. Декоративна гладь
Візерунки для декоративної вишивки повинні бути простими й відображати типові ознаки предметів, рослин і тварин, тобто – стилізованими.
Біла гладь – витончена вишивка, виконана нитками білого кольору на білому, ледь сірому або жовтуватому фоні (мал. 100), Вишивання стібків у різних напрямках надає цій вишивці тіньового ефекту.
Мал. 100. Фрагменти білої гладі
Білою гладдю найчастіше вишивають рослинні візерунки, монограми. Поєднуючи білу і прорізну гладь, різноманітні види мережки та інші оздоблювальні шви, виконують вишукану столову, постільну, натільну білизну, елементи одягу (комірці, манжети, рукава тощо), хустки та інші декоративні вироби.
Для того щоб максимально виявити творчу фантазію щодо виготовлення виробу з вишивкою, треба оволодіти якомога більшою кількістю технік вишивання. Пам’ятай, кожна творчо вишита вручну річ передає часточку душі майстра вишивки, його унікальну енергію та цінується значно вище, ніж наймайстерніша машинна вишивка.
1. За якими ознаками розрізняють види лічильної і вільної гладі?
2. Назви види вільної гладі.
3. У чому особливість виконання художньої та декоративної гладі?
4. У чому особливість виконання “білої гладі”?
5. Назви види вільної гладі, що зображені на малюнках:
Виконані завдання скиньте до 28.10.2021
Екран дистанційного навчання дівчат 6-х класів
(Перейшовши за посиланням ↑ ви побачите результати виконання завдань)
07.05.2021Готуємося до Дня Вишиванки!Доброго дня на протягом декількох уроків ми будемо з вами виконувати завдання пов'язані з підготовкою до Дня вишиванки.Сьогодні пропоную вам створити власну інфографіку зі значенням всіх символів вашої вишиванки.
(Можете намалювати чи зробити у вигляді презентації, фото і т.д.)
Ось моя!!!
В створенні інфографіки вам допоможе чудовий матеріал за посиланням↓
https://24tv.ua/lifestyle/den_vishivanki_v_ukrayini_znachennya_vishivanki_pro_shho_govoryat_vishivanki_n819051
Завдання скинути до 14.05.2021
23 квітня 2021Тема : Види репсових вузлів Умовні позначення на схемах.
(тему та дату запишіть до зошита)Ребристий
або репсовый вузол — це ще один з основних вузлів в макраме. Ви можете виконати
вертикальні, горизонтальні та діагональні вузли, змінюючи напрямок нитки
основи. Ряд ребристих або репсовых вузлів, сплетених в будь-якому напрямку,
називається брида.
ЗАВДАННЯ: Перегляньте презентацію та випишіть назви вузлів і схематично замалюйте до зошита!
ПРАКТИЧНА Робота ↡
Методика плетіння ребристого вузла добре показана на малюнку:
Тепер спробуйте сплести
горизонтальну бриду. Закріпіть три нитки на планці, отримавши шість. Крайня
перша нитка у вас буде основою, інші — робітники, їх ви будете по черзі
зав’язувати на основної нитки.
Візьміть другу нитку, двічі обкрутите нею основну нитку зверху вниз. Таким же
чином сплетіть ребристі вузли третьої, четвертої, п’ятої та шостої ниткою. У
вас вийде горизонтальна брида. Основна нитка при цьому йде в горизонтальному
напрямку:
Направте нитку по діагоналі,
отримаєте діагональну бриду. Ви можете направляти нитку справа наліво і зліва
направо.
Ви можете використовувати
діагональні бріди в плетінні візерунків ромбом.
Вертикальна брида
Візьміть три нитки. На одну з ниток
прикріпіть дві інші, використовуючи третій спосіб кріплення. Вийде чотири
нитки:
Ниткою, виділення червоним кольором,
плетіть ребристі вузли зліва направо на першій, всіх чотирьох нитках. Вузли
виконуються так само, як в плетінні горизонтальній бирды. Однак ви будете їх
плести навертикально розташованих нитки-основи. Сплетіть перший ряд до кінця,
вийде ось такий малюнок:
Намагайтеся правильно розраховувати
довжину ниток. Подумайте, яка довжина повинна бути в готового виробу і зробіть
нитки на 12 см довше, щоб залишилася довжини зробити красиву обробку, яка
завершить край.
Якщо вам не вистачає довжини робочої нитки, ви можете її подовжити або взагалі
замінити іншою ниткою. Візьміть нову нитку, відкладіть від її кінця 5 см і
зігніть тут. Ви отримаєте петельку, яку зможете закріпити на нитку основи, де
закінчилася ваша робоча нитка. Короткий кінчик виведіть на виворітну сторону,
довгим — продовжуйте плетіння.
ТВОРЧЕ ЗАВДАННЯ Скласти кросворд «Вузли макраме»
А ТАКОЖ ЦІКАВИНКИ ПО СТВОРЕННЮ ВИРОБІВ В ТЕХНІЦІ МАКРАМЕ МОЖЕТЕ ПЕРЕГЛЯНУТИ НА ВІДЕО
(Можете намалювати чи зробити у вигляді презентації, фото і т.д.)
Ось моя!!!
В створенні інфографіки вам допоможе чудовий матеріал за посиланням↓
https://24tv.ua/lifestyle/den_vishivanki_v_ukrayini_znachennya_vishivanki_pro_shho_govoryat_vishivanki_n819051
Ребристий або репсовый вузол — це ще один з основних вузлів в макраме. Ви можете виконати вертикальні, горизонтальні та діагональні вузли, змінюючи напрямок нитки основи. Ряд ребристих або репсовых вузлів, сплетених в будь-якому напрямку, називається брида.
ЗАВДАННЯ: Перегляньте презентацію та випишіть назви вузлів і схематично замалюйте до зошита!
Методика плетіння ребристого вузла добре показана на малюнку:
Тепер спробуйте сплести
горизонтальну бриду. Закріпіть три нитки на планці, отримавши шість. Крайня
перша нитка у вас буде основою, інші — робітники, їх ви будете по черзі
зав’язувати на основної нитки.
Візьміть другу нитку, двічі обкрутите нею основну нитку зверху вниз. Таким же
чином сплетіть ребристі вузли третьої, четвертої, п’ятої та шостої ниткою. У
вас вийде горизонтальна брида. Основна нитка при цьому йде в горизонтальному
напрямку:
Направте нитку по діагоналі,
отримаєте діагональну бриду. Ви можете направляти нитку справа наліво і зліва
направо.
Ви можете використовувати
діагональні бріди в плетінні візерунків ромбом.
Візьміть три нитки. На одну з ниток
прикріпіть дві інші, використовуючи третій спосіб кріплення. Вийде чотири
нитки:
Ниткою, виділення червоним кольором,
плетіть ребристі вузли зліва направо на першій, всіх чотирьох нитках. Вузли
виконуються так само, як в плетінні горизонтальній бирды. Однак ви будете їх
плести навертикально розташованих нитки-основи. Сплетіть перший ряд до кінця,
вийде ось такий малюнок:
Якщо вам не вистачає довжини робочої нитки, ви можете її подовжити або взагалі замінити іншою ниткою. Візьміть нову нитку, відкладіть від її кінця 5 см і зігніть тут. Ви отримаєте петельку, яку зможете закріпити на нитку основи, де закінчилася ваша робоча нитка. Короткий кінчик виведіть на виворітну сторону, довгим — продовжуйте плетіння.
ТВОРЧЕ ЗАВДАННЯ Скласти кросворд «Вузли макраме»
А ТАКОЖ ЦІКАВИНКИ ПО СТВОРЕННЮ ВИРОБІВ В ТЕХНІЦІ МАКРАМЕ МОЖЕТЕ ПЕРЕГЛЯНУТИ НА ВІДЕО
На відео уроці ми вже разом ознайомилися з видами вузлів технології макраме. Домашнім завданням вам буде виписати до зошита послідовність виконання лівосторонього та правосторонього вузлів та виконати їх.
Основні вузли макраме
Вузлів макраме багато. Оскільки ця техніка існує тисячоліттями, вона знайшла свої особливості в кожній країні.
Розділити плетіння можна на кілька підкатегорій:
- робочі. Це найбільш прості вузли, які використовуються у створенні полотен, прикрас чи виробів;
- китайські. Рукодільниці завжди виводять це плетіння в окрему категорію, оскільки воно відрізняється особливою складністю і унікальність візерунків;
- декоративні. Такі вузли виконуються в одиничному екземплярі. Вони служать в якості прикраси. Наприклад, закривати гудзик на сумці;
- допоміжні. Ці плетіння призначені для надійного закріплення ниток після того, як виготовлення речі закінчено.
Простий геркулесів вузол
Макраме для початківців, схеми плетіння якого потрібно починати вивчати саме з геркулесового вузла, ґрунтуються на виробленні навичок. Чим краще відпрацьована дрібна моторика, тим менше проблем виникає з вивченням більш складних форм плетіння.
Простий геркулесів вузол
Щоб виконати простий геркулесів вузол, потрібно закріпити 2 шнура на горизонтальній поверхні. У магазинах продаються спеціальні інструменти для закріплення. Далі просто зав’язується звичайний вузол. Після процедура повторюється, поки виріб не досягне потрібної довжини.
Техніка зазвичай не використовується при виконанні складних речей. Але вона ідеально підійде для новачків, охочих відточити навички. У такій техніці роблять прості браслети і прикраси на шию.
Правосторонній і лівосторонній плоскі вузли
Плоскі вузли мають повністю ідентичну схему плетіння. Називаються вони по-різному, оскільки починати можна зав’язувати з різних шнурів.
Правосторонній і лівосторонній плоскі вузли
Інструкція з плетіння правостороннього плоского вузла:
- Закріплюється 4 шнура, 2 по центру будуть осьовими, а крайні лівий і правий – робочими.
- Права крайня нитка укладається поверх основи, ліва ж проходить знизу.
- Права крайня нитка проходить поверх лівої, а ліва – під правою.
- Вузол затягується.
- Процедура повторюється до моменту, коли виріб досягне потрібної довжини.
Щоб сплести лівосторонній плоский вузол, потрібно дотримуватися цієї ж інструкції, але поверх основи проходитиме крайня ліва нитка.
Квадратний плоский вузол
Щоб швидко освоїти квадратний, потрібно навчитися плести плоскі вузли. Ліво — і правостороння схема поєднуються між собою.
Квадратний плоский вузол
На відміну від простих плоских вузлів, тут будуть робочими 2 нитки (ліва і права, а не тільки 1, як у попередньому варіанті). Техніка плетіння зберігається за винятком чергування і паралельного використання ниток.
Джерело
Цікавим є досвід роботи вчителя трудового навчання Запоріжської гімназії №11 Ірини Топчій Пропоную вам переглянути за посиланням презентацію "Куміхімо японська техніка плетіння" Перегляньте та запишіть до зошита інформацію про історію техніки ті т.д.)
На другому уроці вас чекає практична робота. Послідовність виконання завдань запишіть у зошит та виконайте браслет технікоб куміхімо із 8 ниток
Бажаю успіхів!
Проєкт
«Кошик з
паперової лози»
Тема 3-4:
Але спочатку за допомогою тесту пригадаємо Основні правила безпеки життєдіяльності під час уроків трудового навчання
спиця товщиною 1,5 мм або дерев’яна шпажка
клей для паперу
пензлик
олівець
лінійка
канцелярський ніж або ножиці
гумка, прищіпки або скріпки для фіксації трубочок
клей миттєвої фіксації
пінцет
предмети декорування – фарби, лак, тканини, стрічки
Процес виготовлення трубочок
Коли фарбувати?
Якщо ви вирішили
почати виконувати вироби з паперової лози, то потрібно вивчити не тільки
техніки плетіння, але і як і чим фарбувати газетні трубочки для плетіння. Якщо ви використовуєте кольорові або газетні журнальні листи для
скручування заготовок, можна залишити їх незабарвленими. Адже плетений виріб і
без цього буде мати цікаву поверхню.
Якщо
використовуються звичайні чорно-білі газети, трубочки частіше забарвлюється під
колір натуральної лози, тобто коричневий або світлий (ніби з гілок знята кора).
Існує кілька варіантів забарвлення:
До плетіння
Після
Комбінований
метод (нанесення основного колера до і промальовування візерунка вже на готовому виробі).Вибирайте
той спосіб, який зручний вам і підходить для кожного конкретного виробу.
Чим краще фарбувати газетні трубочки для плетіння
Насправді варіантів безліч. Підходить
практично будь-який склад, який має колірний пігмент, але вибір визначається
тим, який відтінок ви хочете отримати і наскільки насичений. Деякі склади
роблять трубочки жорсткими після висихання фарбового шару, інші — м'якими, але
втратили яскравість, бляклими. Барвники можна використовувати як водної, так і
на спиртовій основі, а також порошкові, які попередньо розводять в рідині.
Отже, список варіантів такий:
гуаш;
акрилові
фарби;
морилка;
автомобільна
фарба з балончика;
розчин йоду;
зеленка;
перманганат
калію (марганцівка);
анілінові
барвники для одягу;
туш;
чорнило.
Якщо фарбувати
передбачається самі заготовки до плетіння, зазвичай використовують морилку, яка
добре взаємодіє з папером і після висихання дає гарний коричневий відтінок. Для збільшення насиченості можна нанести барвник в декілька шарів з
попередньою просушуванням попереднього шару. Якщо ви вирішили спочатку сплести
виріб, а потім обробити його, скористайтесь акриловими кольорами або гуашшю.
Вони продаються наборами, тому підійдуть для виконання складного візерунку на
поверхні плетеної корзини, короби або вази. Намалювати можна орнамент, квіткові
мотиви або будь-який інший візерунок. Варто врахувати, що при використанні
будь-якого із запропонованих варіантів газетні трубочки потрібно покрити лаком,
щоб виріб став більш щільним, стійким до вологи. Обробляти краще готовий кошик, так як
лаковий шар зробить папір жорсткою і не занадто зручної для плетіння.
Чим фарбувати газетні трубочки для плетіння в білий колір?
Якщо ви любите
ексклюзивні речі і хочете виконати плетений виріб білого кольору, щоб завдати
надалі на нього візерунок, наприклад флористичні мотиви, краще відразу
заготовляти трубочки з тонкої білої папери, офісної або навіть касової стрічки.
Швидше за все, ви вже визначилися, як і чим фарбувати газетні трубочки для
плетіння у різні відтінки. Ті ж фарби, де є в панелі білий колір, можна використовувати для
отримання білих заготовок. Підійде акрилова фарба чи ґрунтовка, водоемульсіонка
і навіть гуаш, якщо брати її в досить густої сметаноподібної консистенції.
Пристосування для фарбування.
Коли ви визначилися, яким складом
будете покривати заготовки, може виникнути питання, чим фарбувати газетні
трубочки для плетіння, тобто яким інструментом. Можна використовувати наступні
варіанти:
широку кисть;
спонж
(губку);
високу
ємність, в яку налитий розчин пігменту.
Вибирайте найбільш зручний для себе
варіант.
Технологія фарбування
При використанні першого і другого
інструменту робота відбувається так:
Готуєте в
будь-якої ємності складу.
Кладете
трубочки в один шар на клейонку.
Одягаєте
рукавички і берете в руки кисть.
Занурюєте в
склад і наносите на трубочки.
Даєте
висохнути одній стороні.
Перевертаєте.
Повторюєте
процес з усіх сторін.
Можна фарбувати і сушити трубочки відразу у вертикальному положенні, якщо закріпити їх у твердій основі (наприклад, прищіпками по краях банки, склянки). Якщо фарбування буде проводитися методом опускання у фарбувальний склад, краще виготовити спеціальну ємність з пляшки, а ще краще - з пластикової труби довжини, прикріпивши герметично денце. У таку ємність наливаєте склад, опускаєте трубочки. Не забувайте доливати розчин, так як він буде витрачатися, і рівень знизиться (можуть залишитися непрофарбовані ділянки).
Отже, ви дізналися, чим фарбувати газетні трубочки для плетіння. Вибирайте потрібний склад і метод фарбування. Створюйте ефектні сувеніри своїми руками!
Тепер відпочиньте, а на другому уроці зустрінемося в Теамs
Вітаю вас любі шестикласниці!!!
Сьогодні ми продовжуємо знайомитися з папероплетінням!!
Перегляньте інструктаж з безпеки життєдіяльності під час роботи з матеріалами та
інструментами :
https://tvorchaolenastebco.blogspot.com/p/blog-page_11.html
Перегляньте презентацію «Папероплетіння» та виконайте завдання.
Підберіть моделі – аналоги кошиків
виготовлених hend made з паперової лози та замалюйте їх до зошита. Користуючись базою даних. База
даних по кошикам з паперової лози
Намалювати в зошиті ескіз кошика з
паперової лози який хочете виготовити.
Завдання виконати до 22.01.2021
Відправляйте в особисті повідомлення у Viber
Омлет |
Автор тексту: І.Ю. Ходзицька – вчитель трудового навчання ЗОШ І–ІІІ ступенів № 243 м. Києва (п. Ірина є автором багатьох підручників з трудового навчання)
Практична робота. Приготування омлету.
Послідовність виконання роботи: 1. Вибрати рецепт приготування омлету. Для цього можна скористатись інформацією, що міститься в уроці, можна передивитись відео, або використати родинний рецепт. Відео приготування омлету: 2. Дібрати необхідний посуд для приготування омлету. 3. Дібрати продукти необхідні для приготування омлету. 4. Приготувати омлет. 5. Подати на стіл. 6. Роботу виконувати з дотриманням правил безпечної праці.
Порядок виконання роботи: 1) виконайте завдання; 2) сфотографуйте процес його виконання і готовий результат;3) відправте фотографії на електронну адресу lena_64@bigmir.net або у вайбер. Роботу можна надіслати до 10.12
Яєчня |
Є чимало маленьких секретів, що значно спрощують догляд за волоссям в домашніх умовах. До прикладу, чим швидше жирніє волосся, тим прохолоднішою водою слід його мити, на кінчики волосся взагалі на слід наносити шампунь, для них вистачить піни, що стікатиме при полосканні, а маску навпаки слід в першу чергу наносити на сухі кінчики. Про це та інше, ви дізнаєтеся ознайомившись з інформацією нижче⬇️
ЦЕ ЦІКАВО!
Волосся кожної людини індивідуальне. Зверни увагу, наприклад, на колірні відтінки: від білосніжно-білого до густого чорного, різні структури волосся: від гладенького до кучерявого і від тонкого до густого.
Існують тисячі різних комбінацій. У людини від 85 ООО до 140 ООО волосків, залежно від структури і кольору волосся. Вважається природним, що близько 50-100 з них випадають щодня. Блондини, зазвичай, мають набагато більше волосся, ніж, наприклад, чорняві (у середньому близько 140 ООО волосин у блондинів і 100 000 - у брюнетів ). Однак світле волосся зазвичай тонше і ніжніше.
Тривалість життя волосся - від 2 до 5 років. Воно росте, потім ріст припиняється, волосся ще залишається на голові кілька місяців і - випадає, звільняючи місце для нового.
Для того щоб правильно підібрати засоби та вітаміни для волосся, слід добре розуміти з чим ви маєте справу. Перше, що необхідно знати – тип вашого волосся, яких є декілька.
Типи волосся:
- нормальне;
- сухе – не відбиває світло, виглядає тьмяним та посіченим;
- жирне – має тьмяний відтінок і дуже швидко після миття починає злипатись та виглядати брудним;
- змішане – зазвичай притаманне для довгого волосся, що швидко жирніє при коренях, але має сухі кінці.
Розпочнемо з миття голови
Якщо мова іде про частоту, то тут усе дуже індивідуально, це може бути як щоденне миття, так і раз на 7-8 днів, що є абсолютно нормальним. Запам’ятайте, що немає стандартів та вимог – мийте голову так часто, як цього потребує ваше волосся. При цьому для щоденного миття слід використовувати більш м’які засоби.
Зверніть увагу на температуру води! Власницям жодного типу волосся не слід мити голову у надто гарячій чи холодній воді. Оптимальна температура 35-42С. Хоча жирне волосся слід ополіскувати максимально охолодженою водою. Ще один важливий момент – ніколи не наносьте шампунь на сухе волосся. Важливо добре промити корені та шкіру голови, на кінці взагалі не потрібно наносити шампунь, для них вистачить піни, що буде стікати при ополіскуванні.
Для того, щоб волосся залишалось чистим максимально довго слід помити його шампунем двічі. Тільки після цього наносити кондиціонери чи маски для волосся. Адже лікувальна дія шампуню буде відчутна лише після другого миття, коли ви очистили шкіру голови від різного роду забруднень.
❗ЗАВДАННЯ:
- Мої правила миття волосся ( підберіть користуючися матеріалами підручника та матеріалами уроку, правила миття саме для вашого типу волосся, красиво оформіть в зошиті чи у електроному вигляді);
- Мій тип волосся та засоби догляду за ним ( зберіть всі наявні засоби догляду за волоссям, які ви використовуєте та опишіть їх. Красиво оформіть в зошиті чи у електроному вигляді)
- Визнач яке його призначення та з якого матеріалу він виготовлений.
- Поміркуй які додаткові пристрої ти використовуеш під час догляду за своїм волоссям.

(Перейшовши за посиланням ↑ ви побачите результати виконання вами завдань)
21 травня 2020
Ви справилися з тестуванням!!! ВІТАЮ!
Тому пропоную вам створити власну інфографіку зі значенням всіх символів вашої вишиванки.
(Можете намалювати чи зробити у вигляді презентації, фото і т.д.)
Ось моя!!!
В створенні інфографіки вам допоможе чудовий матеріал за посиланням↓
https://24tv.ua/lifestyle/den_vishivanki_v_ukrayini_znachennya_vishivanki_pro_shho_govoryat_vishivanki_n819051
Вітаю шановні шестикласниці!
- Батон – 4 шматочка
- Молоко – 100 мл
- Яйце куряче – 1 шт.
- Вершки – 100 мл
- Вершкове масло – для обсмажування батона
- Суміш банана, ківі, манго, ананаса – 120 г
- Цукровий пісок, сіль
- Молоко з яйцем збийте виделкою, посоліть і додайте цукру за смаком.
- Батон, який, до речі, можна замінити звичайним білим хлібом, помістіть
на кілька хв. в молоко, щоб він просочився і став «мокрим».
- Після цього розтопіть на сковороді олію і обсмажте на ньому батон.
- Вершки збийте з невеликою кількістю цукру до пишного стану.
- Охолоджені, обсмажені шматочки батона намастить збитими вершками.
- Поверх вершків викладіть фруктове асорті. За бажанням можна
використовувати інші фрукти, наприклад, персики, виноград і т. д.
- Також за бажанням можна посипати бутерброди шоколадною стружкою або
полити карамеллю.
При ручній обробці продуктів ножем необхідно застосовувати наступні правила:
Доброго ранку!!!
Сьогодні урок розпочнемо цікавого завдання та роздумів!!!
Складіть два пазла та пофантазуйте!)
Як вони можуть бути повязані!)
Який проєктний виріб ми можемо виготовити поглянувши на дві картинки!
(записати свої роздуми до зошита)
👇
👇
Як що ви впоралися то тоді переходимо до нашого уроку!
Перейдіть за посиланням
https://tvorchaolenastebco.blogspot.com/p/blog-page_22.html
Буде цікаво!!!
Четвер
16 квітня
Проєкт «Писанка. Великодні крашанки»
Тема 7-8:
Остаточна
обробка проєктного виробу. Захист проєкту.
Ігор Калинець
Всім привіт!!!
ПРОДОВЖУЄМО РОБОТУ НАД МАЙСТЕР-КЛАСОМ З ВИГОТОВЛЕННЯ КРАШАНКИ
Завдання на сьогодні:
1. Оформити в зошиті заключний етап проєкту
- Перед початком виконання роботи одягнути косинку та фартух надіти рукавички
- Підготуйте робоче місце та все необхідне.
- Дотримуйтесь правил користування ножицями та іншими ріжучими знаряддями.
- Використовувати не безпечні речовини для окрашування ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.
- Не використовуйте електро або газові прилади без нагляду батьків чи дорослих.
- Після закінчення роботи прибрати робоче місце.
Олена Іванівна!!!
Проєкт «Писанка. Великодні крашанки»
Тема 5-6: Технологічний етап виготовлення проєктного виробу.
❗ Записати до зошита
- Перед початком виконання роботи одягнути косинку та фартух надіти рукавички
- Підготуйте робоче місце та все необхідне.
- Дотримуйтесь правил користування ножицями та іншими ріжучими знаряддями.
- Використовувати не безпечні речовини для окрашування ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.
- Не використовуйте електро або газові прилади без нагляду батьків чи дорослих.
- Після закінчення роботи прибрати робоче місце.
На минулому уроці ви визначилися з тим які саме ви будете виконувати крашанки!!!
Тому залишилося ще визначитися з оформленням проєктного виробу.
Пропоную вам переглянути, обрати і виготовити одну із великодніх корзинок для крашанок ⇩
❗ Завдання
Оформити в зошиті технологічний етап
Головне не поспішайте!!!
На виготовлення корзинки та крашанок передбачено дані уроки та наступні 16.04!!!
Що не встигнете продовжимо на наступному уроці!!!
З повагою Ваша
Олена Іванівна!!!
Проєкт
«Писанка. Великодні крашанки»
Тема 3-4:
(дату, назву проєкту та тему уроку записати до зошита)
Любі шестикласниці, спочатку пропоную виконати завдання ↓
Якщо у вас все вийшло переходимо до ознайомлення нової теми.
Але спочатку згадаємо з яких етапів складається творчий проєкт. для цього вам потрібно пройти тест "Творчий проєкт". Успіхів
❗ https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=675099
Спочатку перегляньте ⇨ 6 ідей барвників для крашанок
Оригінальний метод виготовлення писанок
Після перегляду не забутьте дати відповіді на запитання що наведені вище ↟
Наступний крок це:
Першим буде обовязково Крапанка а два оберіть зі списку:
Підбір конструкційних матеріалів та інструментів для великодніх яєць
(Записати до зошита )↓
Конструкційні матеріали
2. Визнач, які інструменти та пристосування потрібні тобі для роботи. Заповни у зошиті таблицю.
19 березня 2020
Проєкт «Писанка»
Тема 1-2: Сучасна писанка в різних регіонах та країнах. Оздоблення писанок сучасними матеріалами. Конструювання малюнка писанки метод фантазування
(дату, назву проєкту та тему уроку записати до зошита)
Кожен народ прагне увійти до світової цивілізації зі своїм національним культурним набутком. Для нас, українців, було б очевидно достатньо, якби ми представилися лише одним мистецьким витвором - писанкою.
Писанка - символ України, пам'ять про рідну землю, рідний край, оберіг на цій землі.
Перегляньте презентацію
«Великодні писанки: візерунки, символи, значення»
Запишіть в зошит вміст слайду "Символіка кольорів"
В кожного в руках яйце.
Марті випало на славу
Розпочати цю забаву,
Дуже милу, престару —
Великодню гру.
Ходить дівчина кільцем
І постукує яйцем...
Що не стукне — трісь і трісь,
Яйця тріскають чиїсь...
Марта рада далі йде...
Стук-стук-стук...
І раптом - хрусь!
Гру продовжує Петрусь.
Стукнув всього разів три.
І так само вийшов з гри.
За Петром пішов Максим,
Декілька дівчат за ним...
В Олі писанка ціла,
Оля в грі перемогла.
А тепер відомо всім,
Інший варіант - чиє яйце покотиться далі, той і виграв.Раніше ця гра була популярнішою від гри «битки».
Завдання:
- Виконати дослідницький міні –проєкт за обраною темою:
- «Писанки - міфи та реальність»
- «Сучасний погляд на писанку»
Тема: Конструювання малюнка писанки метод фантазування


5. Відповідно до зразка поданого нижче оформіть свою роботу на аркуші А4 та завантажте Фото своєї роботи відправте фото у нашу групу у Viber
Термін виконання до 24.03!!!
12 березня 2020
Міні-проєкт "Охайне житло"

Пропоную вашій увазі матеріал для виконання міні-проекту
"Охайне житло". Читаємо, виконуємо і навчаємось.
Приємно, коли в кімнаті чисто і затишно. Але для того, щоб тримати житло в чистоті, потрібно чимало праці та часу. Важливо, що поради, наведені за посиланням, допомогли вам раціонально використати свій час, краще організувати прибирання в квартирі.
- Яке значення в житті людини має гігієна житла?


- Добери інструменти, пристосування та обладнання для прибирання приміщення.
Щоб дати відповідь, прочитайте: Гігієна житла

Додаткове завдання:
Немає коментарів:
Дописати коментар